D.U.K. apie statines

1. Ar lietuviškas ąžuolas yra tinkamas naudoti?

Rytų Europos ąžuolas statinių gamybai pagal savo kokybę yra laikomas tarpiniu pasirinkimu tarp Prancūziško ąžuolo ir Amerikietiško. Iš tiesų, Baltijos ąžuolas XIX - XX a. pr. buvo vertinamas, kaip vienas geriausių pasaulyje, tačiau dėl komunistinio režimo buvo sunaikinta visa pramonė kuria naudojosi Europos vyndariai. 

http://whiskyscience.blogspot.com/2011/02/coopering.html?m=1

Daugiau apie ąžuolų Quercus robur ir Quercus petraea paplitimą ir tinkamumą (straipsnis žemiau).

https://www.distillerytrail.com/blog/understanding-oak-barrel-maturation-part-3-location-location-location/

2. Ar galima medinę statinę laikyti kambaryje? 

Geriausios ąžuolinės statinės laikymo sąlygos yra 10-12 º C temperatūros ir 65-75 % drėgnumo patalpoje. Jei laikysite šiltoje bei sausoje patalpoje - iš statinės bus garinamas vanduo, o tai reiškia, kad statinėje liks grynesnis alkoholio kiekis. Šiltoje patalpoje fermentacija vyksta greičiau, dėl to ir brandinimo laikotarpis turėtų būti trumpesnis.

3. Kiek laiko statinę galima laikyti tuščią, ar jai nieko neatsitiks?

Geriausia, kad Jūsų statinė visuomet būtų pripildyta. Jei laikote statinę be skysčio - laikykite vėsioje patalpoje ir kas mėnesį praskalaukite vandeniu. Jei statinę laikysite tuščią, prieš naudojimą būtina sukalti žiedus - jie suverš statinę ir taip statinės brinkinimas bus greitesnis.

4. Ar galima laikyti ąžuolo statinę nepilną, ar neperdžius viršus?

Geriausia statinę laikyti pilną, tačiau, jei laikysite 6 litrų statinėje 5 litrus gėrimo, nieko blogo neatsitiks.

5. Sudžiuvo ąžuolo statinė ir nukrito žiedai, ką daryti?

Statinė yra medienos gaminys, dėl to visiškai normalu, kad statinė, laikoma tuščia ar per daug sausoje patalpoje, gali sudžiūti ir nukristi antri statinės žiedai.

6. Ar galima ąžuolinę statinę, kurioje buvo laikytas vynas arba alus, vėliau naudoti viskui brandinti ?

Palaikius statinėje vyną, galima ją naudoti viskio brandinimui, bet ne atvirkščiai. Jei naudojate statinę alui ar girai, vėliau pilti stipresnius gėrimus nepatartina, nes alaus bakterijos gali sugadinti skonį.

7. Ar galima statinės viršų padengti laku ar kita medžiaga?

Ąžuolinę statinę padengti laku ar vašku nepatartina. Medinės statinės žiedai gali nuslysti. Meistriškai atrinktos medienos statinės nelakuojamos ir nevaškuojamos. Lakuotos statinės medis nebekvėpuoja. Statinės padengimas aliejumi, laku ar kita medžiaga gėrimui gali suteikti kartumo ir kitokio nemalonaus skonio.

8. Kaip išplauti statinę po vyno brandinimo ar kitų gėrimų? 

Degintų ąžuolinių statinių išplovimui naudokite grandinę ir šaltą vandenį. Grandinė puikiai atgramdys visas statinės viduje užsilikusias nuosėdas. Ąžuolinę statinę išplaukite iš karto po naudojimo keletą kartų.

Neradote Jums reikalingo atsakymo? Parašykite mums info@azuolinestatine.lt

MB Ąžuolinė statinė © 2021
Elektroninių parduotuvių kūrimas